Monicont - TechsignDOC

Monicont, donanım tasarımı, gömülü sistem yazılımı, mobil yazılım, web otomasyonu, görüntü işleme teknolojileri gibi bir çok farklı alanda hizmet veren bir donanım ve yazılım firması. Farklı sektörlerden birçok müşterisi olan Monicont ile Techsign’ın yollarının kesişmesi ise firmanın Araç Kiralama Dijital Form ürünü sayesinde oldu. Kısa ve uzun vadeli araç kiralama firmalarına çevreci ve pratik bir ürün sunmak isteyen Monicont, 200’ün üzerinde müşteriye sahip ve ayda 30 binin üzerinde belgenin dijitalleşmesine yardımcı oluyor. Türkiye’de araç kiralama belgelerinin beş yıl saklanmasının kanunen zorunlu olduğu göz önüne alındığında bu belgeleri dijital olarak saklama imkanı sunmanın faydaları daha iyi anlaşılıyor. 


Monicont, Araç Kiralama Dijital Form’u ile ayda 30 binin üzerinde belgeyi dijitalleştiriyor. Araç teslim uzmanı, kiralanacak aracın ve müşterinin bilgilerini girerek dijital formu oluşturuyor, daha sonra formu doldurduğu cihazla fotoğraf çekerek aracın görsellerini ekliyor ve hasar bilgilerini giriyor. Sürecin son aşamasında ise TechsignDOC devreye giriyor ve müşterinin imzası doğrulanabilir, elle atılan, güvenli dijital imza ile alınıyor. Böylece tüm süreç kağıtsızlaştırılıyor. 

Monicont’un dijital imza için Techsign’ı tercih etmesinin sebepleri ise şunlar:

  • Kolay entegrasyon: Techsign’ın dijital imza çözümü Monicont’un yazılımı ile kusursuzca entegre olabiliyor. 
  • Elle atılma: Token ile atılan elektronik imza toplum tarafından geniş bir kabul görmedi, çoğu kişi bu cihaza sahip değil. Olanlar da unutma, kaybetme gibi sorunlar yüzünden her zaman verimli kullanamıyor.
  • Doğrulanabilir olma ve hukuki geçerlilik: Kanun koyucu kullanılan imzanın hukuki olarak geçerli olması için doğrulanabilir olması gerektiğini belirtiyor. Techsign’ın dijital imza çözümü hız, basınç, açı gibi biyometrik özellikler ve lokasyon, cihaz bilgisi, imzalama videosu gibi ek özellikler ile doğrulanabilirliği sağlıyor.

Monicont kurucu ortağı Bilal Boğaz, Techsign ile yaptıkları iş ortaklığını şu sözlerle anlatıyor: 

“2022 Yılında iş partnerliği yapmış olduğumuz Techsign verdiği hizmet kalitesi, hızlı çözüm ve önerileri ile müşterilerimizin verimliliklerini artıracak bir çok projenin ortaya çıkmasını sağladı. Techsign ile çevre dostu olmanın yanında dijital çözümlerdeki partnerliğimiz ile artık hiç bir müşterimiz kağıt kullanmadan, arşiv maliyetlerinden kurtularak daha profesyonel iş akışları oluşturdu.”

Mutlu müşterilerimiz

Mutlu müşteriler

Paket Taxi - TechsignDOC
Read more
İş Bankası - Biyometrik İmza - KYC
Read more