FIDO biyometrik doğrulama

Müşterilerinizi parmak izi, iris, ve seslerinden tanıyın. Sisteminizin girişlerini çalınamaz biyometrik verilerle yaparak şifre ihtiyacını ortadan kaldırın.

Şifresiz, hızlı ve güvenli giriş

Tekrarlanan, unutulan, kaybolan şifrelere son

Tek adımda 2 FA doğrulama
Duygu kontrolü ile isteksiz yapılan işlemlerin tespiti

Hızlı, güvenli ve pratik

Sık sorulan sorular

FIDO kullancıların bilgilerini nasıl saklar?

FIDO diğer güvenlik çözümlerinin aksine doğrulama verilerini merkezi depolarda değil, kullanıcının kendi cihazında saklar. Biyometrik veriler hiçbir zaman cihazı terk etmez. Dolayısıyla databaselere yapılacak genel bir saldırıdan etkilenmez.

Tek FIDO cihazıyla birden fazla siteye girebilir miyim? Bu siteler birbirinden haberdar olur mu?

Evet ve hayır. Tek bir FIDO cihazı kullansanız dahi her sitenin ayrı bir kayıt süreci ve dolayısıyla ayrı kriptografik anahtarları olur. Aynı FIDO cihazı ile ne kadar farklı siteye girerseniz girin bu siteler diğerlerinde yapılan işlemden haberdar olamaz.

FIDO'yu daha güvenli kılan özellik nedir?

FIDO iki aşamalı bir güvenlik uygulamasıdır. Basitçe "sahip oldugunuz bir cihaz" ve "biyometrik özellikleriniz" in ikisini birden kullanır. Kimlik ve şifre bilginizi çalan kötü niyetli kullanıcılar bu iki aşamalı güvenlikten geçemeyeceği için hesaplarınıza erişemeyecektir. Benzer şekilde cihaz çalındığında da hesaplara girmek için biyometrik veri gerekmektedir.

Aynı siteye birden fazla FIDO cihazıyla girebilir miyim?

Evet. Ancak kullandığınız her yeni cihazı siteye kayıt ettirmeniz gerekmektedir. FIDO çözümü güvenlik açıgı yaratmamak için siteye girmek için kullandıgınız her cihazı otomatik olarak kayıt etmez.

İhtiyacınız olan çözümü gelin,
birlikte bulalım.

Firmanızın sektörüne, büyüklüğüne ve coğrafi bölgesine uygun çözümler için bizimle iletişime geçin.